• BITCOIN/TL
  297837,377
  % -5,17
 • ETHEREUM/TL
  19928.86
  % -3,81
 • RIPPLE/TL
  6.91
  % -5,31
 • BITCOIN CASH/TL
  4729.8,213
  % -6,83
 • LITECOIN/TL
  1331.66
  % -6,93
 • COSMOS/TL
  96.32
  % -8,80
 • CARDANO/TL
  11.92
  % -6,85
 • TETHER/TL
  8.43
  % 0,03

Az bilinen bu üç altcoin’in fiyatı katlandı – %800’ü aşan yükseliş!

Az bilinen bu üç altcoin’in fiyatı katlandı – %800’ü aşan yükseliş!

Altcoinler dominance düşüşü ile canlanmaya başladı

Bitcoin (BTC) fiyatı güçlü biçimde toparlanma yapmak için çabalarken altcoin piyasasında birçok altcoin tüm zamanların en yüksek değerini elde etmiş durumda.

Trader’ların büyük kısmı piyasa değeri bakımından ilk sıralarda yer alan isimlere yönelse de gözden kaçan birkaç altcoin kısa vadede çok iyi performans gösterdi. Bu üç kripto para biriminin grafiklerine yakından bakalım.

Altcoinler için boğa daha yeni başlıyor.

BAKE/BUSD – BAKE teknik analiz

BAKE fiyatı 25 Nisan’da 1,12 dolardan 2 Mayıs itibarıyla 8,49 dolara yükseldi ve bu sekiz günde yüzde 658’lik bir artış yaşandı. Genellikle bu kadar güçlü ralliler sürdürülebilir değildir. 2 Mayıs’ta 88’in üzerine çıkan göreceli güç endeksi (RSI) trader’ların kâr alımı yaptıklarını ortaya koyuyordu.

BAKE/BUSD paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

BAKE/BUSD paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Negatif taraftaki ilk destek olan %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesindeki 5,67 dolar güçlü biçimde test edildi. Gün içinde toparlanma gelmiş olsa da bu desteğin kırılması durumunda BAKE/BUSD paritesi %50 Fibonacci düzeltme seviyesinin hesaplandığı 4,80 dolara ve ardından 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (4,28 dolar) düşebilir. Düşüş ne kadar derin olursa, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlaması da o kadar gecikecektir.

Fiyat mevcut seviyenin üzerine çıkarsa, boğalar bu sefer fiyatı 8,49 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa paritenin yolculuğu 13,04 dolara devam edebilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, arzın talebi aştığının sinyali güçlenecek. Parite daha sonra yeni bir yükseliş trendi öncesi dip arayışına girecektir.

SYS/BUSD – Syscoin fiyat analizi

SYS fiyatı 25 Nisan’da 0,26 dolar olarak kayda geçerken 5 Mayıs’ta 0,90 dolara kadar yükseldi. On bir günde yüzde 246 artış yaşandı. Geçtiğimiz birkaç günde yaşanan güçlü ralli göreceli güç endeksini (RSI) 79’un üzerine çıkardı. Bu durum rallinin kısa vadede aşırı hızlandığına işaret ediyor.

SYS/BUSD paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

SYS/BUSD paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalıştı ancak 0,90 dolardaki güçlü direnç kırılamadı. Bunun akabinde kâr alımları başladı ve %50 Fibonacci geri çekilme seviyesine kadar düşüş gözlendi.

Boğalar şu anda bu desteği savunmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa ve yukarı doğru güçlü bir sıçrama gelirse piyasa hissiyatının pozitif kaldığını ve alıcıların düşüşler esnasında alımları hızlandırdığını gösterecek. Boğalar fiyatı 0,90 doların üzerine çıkarırsa, SYS/BUSD çifti bir sonraki olası hedefe, yani 1,22 dolara doğru ilerleyebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar fiyatı 0,58 doların altına düşürürse, paritedeki düşüş 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (0,48 dolar) uzayabilir. Genellikle bu tip derin düşüşler, yukarı yönlü bir sonraki hareketin başlamasını geciktirir.

UTK/USDT – Utrust teknik analiz

UTK, 25 Nisan’da 0,33 dolardan işlem görürken 5 Mayıs’ta 1,06 dolara yükseldi. On bir günde yüzde 221’lik bir ralli yaşandı. 5 ve 6 Mayıs tarihlerindeki mum çubuklarının uzun fitillerinden anlaşılacağı üzere trader’lar, psikolojik seviye olan 1 dolar civarında kâr alımı yapmış gibi duruyorlar.

UTK/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

UTK/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar şimdi fiyatı 0,74 doların altına çekmeye çalışacak. Bu seviyeden gelecek güçlü bir toparlanma, boğaların başarılı bir şekilde 0,74 doları desteğe çevirdiklerini ortaya koyar. Alıcılar daha sonra yükseliş trendini sürdürmek için bir girişim daha yapacaktır.

Boğalar fiyatı 1,06 doların üzerine çıkarırsa UTK/USDT paritesi 1,47 dolara ulaşabilecek yukarı hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir. Yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (0,64 dolar) ve aşırı alım bölgesi yakınındaki göreceli güç endeksi (RSI) üstünlüğün boğalarda olduğunu söylüyor.

Ayılar fiyatı 0,74 doların altına çekerse bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, trader’ların artık dip seviyelerde alım yapmadıklarını gösterecek. Bu hareket, 20-EMA’nın aşağı inmesine neden olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

X