• BITCOIN/TL
  2163387,361
  % -1,74
 • ETHEREUM/TL
  112990
  % -0,69
 • RIPPLE/TL
  19.87
  % -0,71
 • BITCOIN CASH/TL
  12085.79,210
  % -2,86
 • LITECOIN/TL
  2369.67
  % 0,77
 • COSMOS HUB/TL
  205.19
  % 0,14
 • CARDANO/TL
  13.44
  % -3,47
 • TETHER/TL
  32.85
  % -0,14

1 trilyon dolar! Kripto piyasası, Bitcoin rallilerinden sonra yeni ATH’ye dokundu

1 trilyon dolar! Kripto piyasası, Bitcoin rallilerinden sonra yeni ATH’ye dokundu

Kripto para piyasası için iyi bir kaç hafta oldu. Bitcoin’in birbiri ardına ATH’ye tırmanmasının ve fiyat listelerinde Ethereum’un 1000 doları aşmasının arkasında, sektörün kümülatif piyasa değeri ilk kez 1 trilyon dolarlık puana ulaştıktan sonra pazar bugün bir başka dönüm noktasına ulaştı.

market cap

Piyasa değerindeki artışa katkıda bulunan ralliyi besleyen , dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’di ve bu haftanın başlarında birkaç psikolojik engeli aştıktan sonra, BTC’nin 37.110 dolardan işlem görmesi. Bitcoin ayrıca% 68,5’lik bir pazar hakimiyetine sahipken, dünyanın en büyük altcoin’i olan Ethereum% 13,3’lük bir pazar payı kaydetti.

İlginç bir şekilde, piyasanın çoğu son birkaç yılda oldukça büyük bir değişiklik görürken, dünyanın en iyi iki kripto para biriminin konumu ve hakimiyeti tartışmasız kaldı.

Ancak birçok analist , kripto piyasasındaki patlamadan BTC ve ETH’nin tek başına sorumlu olmadığını savunuyor . Aslında bazıları, DeFi’deki patlayıcı büyümenin ve kriptoya olan daha fazla kurumsal ilginin, pazarın büyümesine katkıda bulunmuş olmasına bağlanabileceğini iddia ediyor.

Bununla birlikte, kripto pazarının dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, genel piyasa rallisine bir istisna gibi görünüyordu. O çizelgeleri kısaca dalgalanma yaptı, geç 2020 karşı SEC dosya ücretleri gördü Ripple hangi ardından XRP birçok tüccar ve hodlers onların daha önce ağır XRP çanta gevşeme ile, taş gibi düştü.

Ergo, piyasanın kripto varlıklarının çoğunluğu haftalık% 50’yi aşan kazançlar kaydederken, XRP mücadele ediyordu.

Pazar en son böyle bir yükselişe tanık olduğunda, kümülatif piyasa değeri 829 milyar $ ATH’ye yükseldi. Piyasa, sonraki iki yılın çoğunda düşüş eğilimi gösterdiği için, BTC’nin grafiklerde yükseldiği ve piyasanın altcoinlerinin takip ettiği yakın zamana kadar rakamlar bu seviyeye bir daha asla dokunmadı.

Mevcut boğa koşusu başladığından bu yana, birçok zincir içi analist ve popüler piyasa savunucusu, bugünün kripto piyasasının 2017’den çok farklı olduğunu öne sürdüler ve ikincisi genellikle FOMO tarafından yönlendirilen bir balon olmakla suçlandı.

Coinshares Baş Strateji Sorumlusu olarak Meltem Demirors, “Vahşi, köpüklü bir zamandı ve birçoğumuz için 2017 de aynı şekilde hissetti. Bir sürü bozuk para, bir sürü isim, etrafta uçuşan bir sürü sermaye. Bu döngü çok farklı çünkü anlatı Bitcoin’e çok odaklanıyor. “

YORUMLAR YAZ