• BITCOIN/TL
  2082652,646
  % 0,56
 • ETHEREUM/TL
  100202
  % 0,14
 • RIPPLE/TL
  16.47
  % 0,61
 • BITCOIN CASH/TL
  15634.07,583
  % -1,29
 • LITECOIN/TL
  2644.49
  % -0,10
 • COSMOS HUB/TL
  266.79
  % -0,78
 • CARDANO/TL
  15.34
  % 2,70
 • TETHER/TL
  32.52
  % -0,23

1 Satoshi’nin 1 sent pariteye ulaşması için Bitcoin fiyatı 1 milyon dolar olmalı

1 Satoshi’nin 1 sent pariteye ulaşması için Bitcoin fiyatı 1 milyon dolar olmalı

0,02 sentte, mütevazı satoshi’nin, bırakın bir doları, sentle eşitliği yakalamak için daha uzun bir yolu var.

Bitcoin ( BTC ) tüm zamanların en yüksek seviyelerinde dönüyor olabilir, ancak en küçük alt birimi olan satoshi veya “sat” etrafında yeni bir fırtına patlıyor.

Daha fazla ilk kez yatırımcı BTC’ye girdikçe, dikkat bir kez daha birçok kişinin Bitcoin’in bölünemeyeceğini ve “çok pahalı” olduğunu düşündüğü gerçeğini vurguluyor.

Bitcoin satın al? Çok pahalı
Bitcoin’in yakın tarihi boyunca sıkça tartışılan bir nokta, bu yanlış anlayışın nasıl çözüleceği ve daha geniş bir kitleye oturumu nasıl tanıtılacağı sorunu şimdi yeniden gündemde.

Bu hafta, istatistikçi Willy Woo alenen yaklaştı minik Satoshi daha görünür hale getirmek için bir talepte bulundu listeleri sitesi CoinGecko.

“Sitenizde BTC’ye varsayılan olarak daha küçük bir birim koyun ve yakalayıp yakalamadığına bakın. Bir trend başlatalım ”diye teklif etti.

Woo, Magic Internet Money podcast sunucusu Brad Mills’in potansiyel bir alıcı tarafından Bitcoin’in tamamını karşılayamayacaklarını söylediği bir deneyime yanıt veriyordu.

Eşitlik için uzun bir yol mu?
Satoshiler, Bitcoin’in en küçük orijinal alt birimidir ve sekiz ondalık basamağa kadar bölünebilir. Mevcut fiyatlarla, bu, 0,02 sent değerinde tek bir satoshi yapar. Bir dolar 43 sat değerinde.

Bir özel kaynak artık çok BTC / USD biri için sırayla kazanması gerekir nasıl gösterir bir sent eşit oturdu. Woo, bunun gerçekleşmesi için Bitcoin’in ABD’nin M2 para arzı sınırına meydan okuması gerektiğini söyledi – Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşması gerekecek.

Bu arka planda, 23.000 dolarlık Bitcoin fiyatı hala mütevazı görünüyor. Bununla birlikte, bazı para birimleri kendi rızalarıyla satoshi paritesine çoktan düştü . Temmuz ayında, Arjantin pesosu Lübnan lirasına katıldı ve birinin en küçük hesap birimine eşit olduğunu gördü.

Ayrıca, Lightning Network’te bulunan “milisat” olarak adlandırılan uyduların ötesinde , ihtiyaç duyulduğunda kullanılabileceğini belirtti. Lightning, Bitcoin ölçeklendirme için en yaygın kabul gören en iyi bahis olmaya devam ediyor ve kullanıcı deneyimindeki gelişmeler, giriş seviyesindeki Bitcoin’cilerin gelecekte neredeyse hiç ücret ödemeden çok küçük ödemeler göndermesine izin verecek.

Bu, zincir dışı işlemler gerçekleştirerek ve bunları daha sonra senkronize ederek, madenci ücretlerine duyulan ihtiyaçtan kaçınarak ve Bitcoin blok zincirini tıkayarak elde edilir.

YORUMLAR YAZ